Seneta David Musila kuumania syiko sya uvungulu wa muuo kauntini ya kitui

0
1281

Seneta wa kaunti ya David Musila na ula ukukitia kivila kya ugavana wa kaunti inu ya kitui ni waumania syiko sya uvungulu wa muuo vaa kaunti ya kitui kumana na syiko mbathe ila syithiitwe syiikusiiwa kuma mwambiliilyoni wa mwaka uu.

Ni watula muti muvea wa polisi  wa NCIC kwa kila waweta ta methiitwe me aleelu muno nthini wa kuikithya uw’o ni wavikia na kwiania kauntini inu.

Seneta Musila aneena ndeto ithi ivindani yii ya ateti meendee  kwikunia maleve kyathi kila kitwaiwe nyumbani ya maumbano ya multipurpose musyini wa kitui kyathi kila kitongoewe ni kaunti commissioner wa kitui  Boaz cherotich.

 

Facebook Comments